SUŠÍCÍ SILA – TOP DRY

ZS Radim a.s. - Soběraz
  • Rychlá návratnost investice

  • Unikátní řešení pro malé farmy

  • Sušení upraveným vzduchem

  • Sušení neupraveným vzduchem

  • Možnost dlouhodobého skladování

  • Dávkové nebo kontinuální režimy

  • Automatické systémy řízení

  • Prodloužení doby skladovatelnosti zrna

  • Robustní konstrukce

  • Výkon 10 – 50 t/h při sušení pšenice v odsušku 4%

SUŠÍCÍ SILA – TOP DRY GSI

Americká společnost Grain System Inc. (GSI) se již od roku 1972 řadí mezi největší světové výrobce skladovacích sil určených pro prvovýrobu i komerční využití. Kromě technologií pro skladování tato společnost nabízí technologicky vyspělé sušárny, zařízení pro manipulaci s materiálem a další sortiment.

Systém sušícího sila TopDry spojuje výhody sušáren obilí a obilních sil v jednom kompaktním celku. Jedná se o unikátní řešení šetrného a úsporného sušení a skladování. Spojuje výhody uskladnění v klasických silech GSI a jednoduchý vysoce efektivní princip sušení v dávkovém nebo kontinuálním provozu. Rozmanité možnosti užití, snadné ovládání a praxí prověřená technologie dělají ze systému TopDry spolehlivý a praktický nástroj k sušení a skladování v jednom. Nespornou výhodou je také možnost napojení na kogenerační jednotku bioplynové stanice.
Systém TopDry je v podstatě sušárna obilí umístěná ve vrchní části obilního sila. Vrstva zrna je vysoušena pomocí proudu horkého vzduchu v sušící komoře dvojitého stropu. Vysušené zrno pokračuje samospádem přímo do skladovacího prostoru. Chlazení suchého zrna zabezpečuje přívod vzduchu pod plně provzdušňovanou podlahu, odkud ohřátý vzduch prostupuje celým objemem masy zrna až k vrcholu sila.

BEDNAR Farm Technology - Sušící sila Top Dry
BEDNAR Farm Technology - Sušící sila Top Dry

BEDNAR Farm Technology - Sušící sila Top Dry

Ve vrcholové části sila tento vzduch opět vstupuje do sušícího prostoru a pomáhá sušit další dávku zrna. Využití ohřátého zrna jako předehřev vzduchu k sušení je spolehlivý a jednoduchý princip rekuperace. GSI TopDry sila nabízí svým majitelům stejné možnosti a výhody při uskladnění až 1100 m3 komodity jako klasická obilní sila GSI.

Unikátní řešení In Bin Dryer, které využívá promíchávání zrna v sile s použitím vertikálních homogenizačních šnekovic (stirátorů), umožňuje skladovat a postupně dosoušet vlhké obilí TAKÉ neupraveným vzduchem. Systém je možné instalovat do sil do průměru 13 m a výšky až 10 m, kdy se pomocí vertikálních šnekovic pohybujících se ve vertikálním i horizontálním směru obilí homogenizuje (domíchává) uvnitř sila. Systém využívá unikátní řídicí systém, který vyhodnocuje teplotu a vlhkost ve dvou úrovních skladovacího sila. Na základě sofistikovaného algoritmu a naměřených hodnot systém automaticky spíná vhodně nadimenzovaný středotlaký radiální ventilátor a vertikální homogenizační šnekovici. V sile je za vhodných podmínek možné snížit vlhkost zrna, zvýšit vlhkost zrna a nebo dokonce zrno v sile nechat dozrát.

Výkon – sušení – 10 – 50 t/h při sušení pšenice v odsušku 4 %
Kapacita skladování – 150-800 t
Počet vertikálních šnekovic (stirátorů) – 1-3
Rekuperace tepla z chlazení – ano
Řepkové provedení – ano
Provzdušňovací ventilátor – radiální/axiální
Procesní vzduch – upravený/neupravený
Velmi nízká spotřeba paliva

Galvanické zinkování Z600 nebo ZM250
Dvouringové dveře pro snadný přístup do sila
Spodní provzdušňovací ventilátory, střešní odtahové ventilátory, průduchy s klapkou
Mobilní ohřívač vzduchu
Vertikální homogenizační šnekovice (stirátory)
Unikátní řídicí systém
Hořák v provedení zemní plyn / LPG / LTO
Vzdálený přístup WatchDog
Řepková perforace plně provzdušňované podlahy

Galerie

Reference

ZS Radim a.s. - Soběraz
Posklizňová linka, která možná neupoutá pozornost svou velikostí, ale určitě provedením. Vedle tradičního skladovacího sila GSI bylo vybudováno i silo typu TopDry, které v sobě spojuje funkci…

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Potřebujete poradit s výběrem, nebo máte zájem o prohlídku posklizňové linky? Kontaktujte nás!