MOŘIČKY

BEDNAR Farm Technology - Mořičky
  • Zvýšení klíčivosti

  • Ochrana proti působení chorob

  • Kontinuální a dávkové procesy nanášení mořidla

  • Napojení na aspiraci

  • Robustní konstrukce

  • Výkon 1 – 25 t/h

MOŘIČKY PETKUS

Německá společnost PETKUS Technologie GmbH má velmi bohatou historii ve výrobě zemědělských strojů. První sítová čistička byla vyrobena v roce 1862, nyní je společnost jedním z největších hráčů na trhu s vlastním vývojovým centrem.

Kontinuální mořičky PETKUS pracují na principu nepřerušovaného nastřikování tekutého mořidla na osivo. Stroje spolehlivě ošetří jak osiva obilovin, tak i drobná osiva. Mořící proces je plynulý. Osivo přichází do nanášecí sekce přes rozmetací mechanismus. Přesně nadávkované mořidlo je pomocí odstředivého disku tříštěné na aerosol. V nanášecí sekci je mořidlo aplikováno na zrna osiva. Již ošetřené osivo prochází dále přes šnekový mechanismus, kde dochází k finální homogenizaci směsi. Stroje jsou plně šroubované konstrukce.

Dávkové mořičky PETKUS pracují na principu rotujícího bubnu (rotor-stator). Stroje splňují dnešní moderní požadavky na ošetření osiv. Dávkové mořičky šetrně moří osivo a jsou univerzálně použitelné pro téměř všechny zemědělské plodiny. Všechny pesticidy, barviva a ostatní přísady mohou být současně nebo sekvenčně aplikovány s různou dobou ošetření a intenzity v jedné dávce. Tvar statoru je kuželovitý, zkosený a vybaven deflektory. Z důvodu snížení míry adheze je stator vyložen syntetickým materiálem. Dávkování mořících látek se provádí pomocí indukčních průtokoměrů. Cílové a skutečné množství mořící látky se během procesu nepřetržitě monitoruje a porovnává s primární nastavenou recepturou.

BEDNAR Farm Technology - Mořičky

Výkon – moření 1,0 – 25,0 t/h pšenice
Proces moření kontinuální / dávkové
Nástřik mořidla aerosol
Konstrukce šroubovaná
Aspirace vstupní
Řídicí systém PLC – plně automatický systém

Vstupní aspirační nástavec
Ovládací PLC systém s dotykovým displejem
Dodatečné čerpadlo pro více mořících látek
Nerezové provedení
Vstupní dávkovací mechanismus
Práškové dávkování
Zařízení pro peletování a potahování

CT 05CT 10CT 25CM 25CM 100CM 300
Typ procesukontinuálníkontinuálníkontinuálnídávkovýdávkovýdávkový
Délka (mm)154020302030158220503160
Šířka (mm)1000840840118415503130
Výška (mm)175014601710165820202500
Výkon (t/h)1-102-105-251,88,525

Výkony jsou stanoveny při moření osiva pšenice.

Galerie

Reference

Lužanská zemědělská a.s. - Úlibice
V rámci modernizace posklizňové linky byla nejprve instalována sítová čistička Bühler s dopravníky Hauser. Později byly vybudovány i moderní skladovací kapacity v podobě 4 ocelových sil GSI s…
ZV Heřmanský s.r.o. - Semčice
V průběhu dvou etap byly vybudovány dvě samostatné sousedící posklizňové linky, které zajišťují kompletní posklizňovou úpravu i uskladnění produkce. Každá linka má vlastní příjmovou halu,…

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Potřebujete poradit s výběrem, nebo máte zájem o prohlídku posklizňové linky? Kontaktujte nás!