Novinky

OHLÉDNUTÍ ZA ÚSPĚŠNÝM CYKLEM SEMINÁŘŮ 2012/2013

Koncem minulého roku a začátkem roku nového probíhaly po České republice semináře s názvem Efektivní a úsporné posklizňové technologie. Vzhledem k tomu, že šlo o první ročník, s napětím jsme očekávali odezvy zúčastněných. Ty dopadly nadmíru dobře a pojetí seminářů stylem představení novinek a inovací v oblasti posklizňové úpravy zrnin se účastníkům seminářů velmi líbilo.

Obsahem seminářů bylo,  mimo jiné, nahlédnutí do teorie skladování a sušení zrnin. Po skončení samotného výkladu následovala volná diskuze a poté byla připravena prohlídka konkrétní posklizňové linky v blízkosti konání semináře. Na seminářích bylo možné vidět velice rozmanitý sortiment posklizňových technologií. Čističky Bühler různých výkonnostních tříd, věžové nebo horizontální sušárny od vedoucího výrobce na poli posklizňových technologií americké společnosti GSI, šachtové sušárny Bühler, dopravní cesty českého výrobce Hauser nebo německého Bühler, vyrovnávací zásobníky GSI, oběžné dopravníky kanadských a amerických výrobců nebo české expediční zásobníky. Náš specialista byl připraven odpovědět na jakékoliv otázky.

29. 11. 2012 MARKVARTICE

ZEMA Markvartice a.s., okres Jičín, výměra 2 500 ha

Semináře v Markvarticích se zúčastnilo 20 osob, přednášky začínaly v 9:00 a končily cca ve 12:00. Pro hosty byl připraven bohatý program, ve kterém nechyběla ani prohlídka posklizňové linky ZEMA Markvartice, kde předseda představenstva Ing. Lachman promluvil o přednostech jeho nové posklizňové linky. Jelikož je zde kompletní linka včetně věžové sušárny, jednalo se o komplexní prohlídku celé technologie.

6. 12. 2012 CHYŠE

Statek Chyše Genetic Export spol. s.r.o., okres Karlovy Vary

Seminář konaný i za účasti majitele přilehlé posklizňové linky Statek Chyše Genetic Export s.r.o. Ing. Josefa Cháry byl z pohledu atraktivity jeden z nejúspěšnějších. Lákavá byla prohlídka velice zajímavého projektu posklizňové linky v Chyši. Semináře se zúčastnilo přes třicet lidí. Velký zájem posluchačů vyvolal anglický systém provzdušňovacích podlah Welvent.

10. 1. 2013 KOČÍ

První zemědělská Tuněchody a.s., okres Chrudim

Nejvyšší počet účastníků ze všech konaných seminářů se shromáždil v obci Kočí na Pardubicku. Zúčastnilo se přes čtyřicet lidí z 25-ti různých zemědělských společností. Tento seminář byl zajímavý z hlediska aktivní účasti hostů. Ústředním tématem zde byly věžové sušárny GSI, mezi dalšími diskutovanými tématy bylo například využití odpadního tepla z bioplynových stanic pro sušení. I pro tuto problematiku již máme řešení, o které jsme se také s našimi hosty podělili.

16. 1. 2013 OPAVA

AGROTIP OPAVA s.r.o., okres Opava

Opavský seminář ve středisku John Deere společnosti Agrotip Opava byl pro návštěvníky ideální z několika pohledů. Jedním z nich je například posklizňová linka hned vedle zasedací místnosti, bylo tedy možné, po nahlédnutí z okna zasedací místnosti, popsat technologii v čele se zásobníky o celkové kapacitě 6 328 t.

Velký ohlas během diskuse vyvolala možnost využití odpadního tepla z bioplynové stanice jako topného média v sušárnách GSI, možnosti  věžových sušáren GSI a systémy provzdušňovacích podlah Welvent.

Semináře budou pokračovat dalším ročníkem 2013/2014. Sledujte proto naše webové stránky, kde se s předstihem dozvíte veškeré informace a podrobnosti.

S námi je radost skladovat
BEDNAR FMT s.r.o.